Jak si půjčit zodpovědně a maximálně využít nebankovní půjčku?

Když vám nezbývají peníze do výplaty, máte nečekané výdaje i v případě, že si chcete půjčit na dovolenou, pomůže nebankovní půjčka. Má několik výhod oproti klasickým bankovním produktům, jako jsou klasický úvěr a kontokorent. Boduje rychlostí a hlavně tím, že je dostupná i zcela bez poplatku! Jak a kde si půjčit?

Hledejte tu společnost, která je seriózní

Jak si půjčit zodpovědně a maximálně využít nebankovní půjčku?
Jak si půjčit zodpovědně a maximálně využít nebankovní půjčku?

Podle posledních údajů ČNB působí v České republice asi 55 000 poskytovatelů nebankovních půjček. Problém je, že ne všechny společnosti jsou férové. Některé mají nastaveny tak nesmyslně zamotané podmínky, že klient lehce padne do pasti a poté končí u exekutora.

Podvodné společnosti budou snad vymíceny díky novele zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince (více o ní v tomto článku). Novela přináší nové podmínky pro poskytovatele nebankovních půjček, musí například prokázat kapitál ve výši 20 mil. korun a současně získat licenci od ČNB. Žádost mohli podat do začátku března 2017. Vzhledem k tomu, že ČNB eviduje celkem 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele a 353 o samostatného zprostředkovatele, se dá předpokládat, že na trhu zůstanou jen opravdu seriózní firmy. Jestli společnost o licenci požádala, zjistíte na webu ČNB. Díky licenci se z obyčejné firmy stane ověřený poskytovatel úvěrů a vy máte jistotu, že si půjčujete od seriózní společnosti.

Inspirace:  Cetelem - Osobní půjčka

Jak si půjčíte dobře?

Pokud je pro vás rychlá nebankovní půjčka zatím velkou neznámou, neukvapujte se. Je lepší, když si její principy vyzkoušíte. Hledejte nabídky, které jsou zdarma. Oblíbené jsou například rychlé půjčky od společnosti Via SMS s.r.o.

Oblíbené jsou rychlé půjčky od společnosti Via SMS s.r.o.
Oblíbené jsou rychlé půjčky od společnosti Via SMS s.r.o.

Na 30 dní si bez poplatku půjčíte až 8000 korun. Ty můžete využít na cokoliv. Dejte si pozor na dobu splatnosti, musíte mít 100% jistotu, že pro vás nebude problém peníze včas vrátit. Počítejte s tím, že bankovní převod může trvat i několik dní.

Inspirace:  Půjčka bez doložení příjmu s rychlým vyřízením