Nebankovní půjčky vybírejte opatrně a s rozmyslem

Finanční produkty by se vždy měly vybírat v klidu, pečlivě a po důkladném zvážení. Dvojnásob to pak platí pro různé druhy půjček, kde neuváženým výběrem můžete přijít o spoustu peněz, nebo zbytečně platit vysoké poplatky a úroky. Naopak, pokud si v klidu porovnáte jednotlivé možnosti a budete hledat na důvěryhodných webech, zaručeně najdete výhodnou půjčku i v nebankovním sektoru.

Rozdíly mezi jednotlivými úvěry jsou obrovské
Nebankovní půjčky se od sebe dost liší a to prakticky ve všech směrech – od doby splatnosti přes úvěrový limit, úrokovou sazbu, roční procentní sazbu nákladů až po podmínky, jež musí každý klient splňovat. Dva na první pohled stejné úvěry mohou mít ve skutečnosti úplně jiné skryté poplatky nebo sankce, kterých si nemusíte hned všimnout. V tomto směru je tak dobré přečíst si nezávislé recenze, v nichž se objevují nejen výhody, ale i negativa jednotlivých půjček.

Nevěřte všem reklamám, raději si srovnejte nabídky na internetu
V reklamě, ať už jde o televizní, rádiovou nebo internetovou, se samozřejmě každá půjčka prezentuje jako ta nejlepší a nejvýhodnější. Na jednu stranu je sice fakt, že pokud má nějaká firma reklamu v celoplošné televizi, asi nepůjde o žádný podvod, to ale neznamená, že úvěr je výhodný. Celá řada finančních společností, které vynakládají velké peníze na reklamu, mnohdy nabízejí extrémně vysoké úroky a poplatky.

Inspirace:  Hledáte nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí?

CreditOn nabízí výhodné a bezpečné nebankovní úvěry
Jednou z naprosto bezpečných a spolehlivých nebankovních půjček, s nimiž budete určitě spokojení, je půjčka CreditOn. Ta patří do kategorie tzv. SMS půjček nebo půjček před výplatou a jde tak o úvěr s pouze nízkým úvěrovým rámcem – napoprvé maximálně 8 000 Kč, pro stálé klienty pak do 20 000 Kč. Velkým plusem je zde možnost první půjčky zdarma až do 8 000 Kč, doba splatnosti je zde vždy do 30 dnů. Půjčku si mohou vzít lidé od 18 do 75 let a lze ji získat i bez dokládání příjmů.

Spolehlivé a rychlé půjčky mohou být nečekaně levné
CreditOn ale rozhodně není jedinou půjčkou, kterou můžete mít poprvé zadarmo. Nabídku půjčky bez poplatků a úroků pro nové klienty nabízí i celá řada dalších nebankovních poskytovatel§ – z těch nejznámějších můžeme zmínit například půjčky Zaplo.cz, Via SMS, Japonskou půjčku, CreditAir, Ferratum Micro nebo Ninja půjčku.

Na rozhodnutí o výběru půjčky použijte srovnávač
Než zbytečně riskovat, je lepší použít řešení které už ušetřilo peníze i čas spoustě lidí z celé ČR. Tímto řešením jsou nezávislé webové portály, zaměřené na srovnání půjček. K nejlepším z nich patří především PůjčkyHned.cz a CoolPůjčky.cz, kromě nich se pak touto problematikou zabývá ještě několik dalších webů

Inspirace:  SMS půjčka Mutuo

Hlídejte si termín splatnosti, ať se nedostanete do dluhů
Hodně důležitou věcí, kterou bohužel mnoho lidí podceňuje, je včasné splacení úvěru nejpozději v předem domluvený den splatnosti. Přitom nemít dostatek peněz na splacení celé částky obvykle nijak nevadí – u většiny malých půjček si lze požádat o jejich prodloužení a tím se nutnost úhrady může posunout až o měsíc. Nejhorší cestou je ale nedělat nic a čekat, že dluh zmizí sám od sebe – pak jsou výsledkem obří dluhy, které končí exekucemi, osobními bankroty, insolvencí apod. Pokud sami nechcete skončit v dluhové pasti a splácet obří dluhy, půjčujte si vždy rozvážně, odpovědně a pouze tehdy, pokud jste si jistí, že půjčku včas uhradíte. Pokud by jste náhodou peníze neměli, nestrkejte hlavu do písku, ale s věřitelem se vždy zkuste domluvit.

Arcaion / Pixabay