Nebankovní půjčky

V dnešní době může být důležité vědět, jaká je hranice životního minima. Je stále více lidí, kteří na tuto částku nedosáhnou a jsou mezi nimi mnohdy i rodiny s dětmi.


Potřebujete řešit finační problémy okamžitě? Nestačí vám vaše výplata? Mnohdy jsou jediným řešením půjčky bez nahlížení do registrů, na které dosáhnou i ti žadatelé, kteří již zápis v registru dlužníků mají.

Finanční informace:

Znáte historii české koruny jako platidla? Chcete se více dozvědět o tom, jak se tato měna vyvíjela v minulých desetiletích? Bohaté informace včetně obrázkových příloh naleznete na stránkách ceske-penize.eu

.

NRKI – registr, který sleduje i právnické osoby

NRKI je další zkratka se kterou se nejspíš setkáte při podávání žádosti o půjčku. Pokud přesně nevíte, co NRKI znamená, přečtěte si následující článek.

Každá banka při podání žádosti o půjčku prochází určité registry, díky kterým zjišťuje bonitu, platební morálku a další informace o žadateli. Objeví-li záznam v některém z těchto registrů, je většina žádostí zamítnuta. Jeden z takových registrů nese zkrácený název NRKI. Pojďme se tedy blíže podívat, co se pod touto zkratkou vůbec skrývá.

V případě NRKI se jedná o Nebankovní registr klientských informací. Tento registr, stejně jako BRKI provozuje zájmové sdružení CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. Ptáte se, jaký je mezi těmito rozdíl? BRKI sleduje čistě a pouze fyzické osoby, zatímco NRKI může navíc sledovat i osoby právnické.

Jaké informace má NRKI o vaší společnosti?

NRKI sleduje tyto informace:

 • osobní identifikační údaje o právnické nebo fyzické osobě (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo i adresu),
 • počet uzavřených úvěrových smluv,
 • výše jednotlivých úvěrů i splátek,
 • vaši platební morálku, tedy historie splácení všech finančních závazků,
 • počet podaných žádosti o úvěr.

Musíme podotknout, že bankovní i nebankovní registr si informace vzájemně vyměňují, ovšem pouze na základě vašeho souhlasu, který udělíte v rámci podpisu úvěrové smlouvy.  Většina bank i dalších finančních institucí má však tuto podmínku uvedenou jako povinnou součást ve smlouvě či všeobecných obchodních podmínkách. V praxi to tedy znamená, že pokud chcete úvěr, souhlasíte i s poskytnutím svých informací třetím stranám.

Chcete půjčku a máte záznam v registru?

Finance na podnikání můžete chtít z nejrůznějších důvodů. Ať už přemýšlíte, jak se zbavit exekuce, potřebujete peníze na nákup nového stroje či splnit závazek vůči státu, se zápisem v registru to nebude zrovna jednoduché. Bankovní sektor vám totiž vaši žádost o půjčku nejspíš zamítne. V tomto případě doporučujeme volit řešení v podobě nebankovní půjčky. Například společnost NOVA leasing, a.s. totiž do registrů nenahlíží a finance vám poskytne na základě posouzení vaší reálné situace spolu se zajištěním movitým majetkem.

stevepb / Pixabay

Podrobné srovnání
 • Minimální půjčka
 • Maximální půjčka
 • Doba splatnosti
 • Poplatky za půjčku
 • Úroky a splátky
 • Bankovní a nebankovní
 • Podle typu úvěru
 • Podle účelu úvěru
Podrobné srovnání půjček
Finanční novinky:

Podnikatelská půjčka PROFI CREDIT je stále žádanější

Podnikatelská půjčka PROFI CREDIT je stále žádanější

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Podnikatelská půjčka PROFI CREDIT je stále žádanější Do podnikání se v současné době vrhá kdekdo.... 
[Celý článek]

Jak si půjčit zodpovědně a maximálně využít nebankovní půjčku?

Jak si půjčit zodpovědně a maximálně využít nebankovní půjčku?

Když vám nezbývají peníze do výplaty, máte nečekané výdaje i v případě, že si chcete půjčit na dovolenou, pomůže nebankovní půjčka. Má několik výhod oproti... 
[Celý článek]

Nebankovní půjčky vybírejte opatrně a s rozmyslem

Nebankovní půjčky vybírejte opatrně a s rozmyslem

Finanční produkty by se vždy měly vybírat v klidu, pečlivě a po důkladném zvážení. Dvojnásob to pak platí pro různé druhy půjček, kde neuváženým výběrem... 
[Celý článek]