Jaké hlavní obchody nabídnou binární opce?

Když mluvíme o binárních opcích, máme na mysli finanční opce, které jsou dnes tolik oblíbené nejenom u zkušenějších investorů, ale jsou neméně oblíbené také u začátečníků. Důvod toho je samozřejmě jasný, a to celková jednoduchost. Podívejme se proto společně na možnosti, jak lze binární opce obchodovat. Zaměříme se na nejoblíbenější příklady daných obchodů.

Binární opce typu High / Low

V tomto směru se jedná pravděpodobně o jednu z nejjednodušších možností, která se nám v rámci jednotlivých spekulací nabízí. Už samotný název jasně popisuje, jak bude onen daný konkrétní obchod vypadat. Naším cílem je správně určit, jakým směrem se bude pohybovat cena. Tedy zda bude v době splatnosti binární opce vyšší, nebo nižší než v době nákupu. Pokud směr ceny odhadneme správně, čeká nás zisk. Pokud špatně, přicházíme o vklad, který je označován jako prémium. V tomto ohledu tedy můžeme buď jenom tipovat, nebo se blíže zaměřit na případné zásady trhu a postupovat podle možných znalostí.

Další možností je Touch / No Touch

I zde si můžeme při vysvětlování pomoci konkrétním názvem, který jsme zmínili. Ten totiž poměrně dobře a jednoduše popisuje, jak vše pobíhá. Pomožme si citací, která nám vysvětlí, jak dané obchody realizovat: „Při obchodování Touch binárních opcí spekulujete, zda se cena alespoň dotkne určité cenové úrovně dřív, než vyprší platnost opce.“ I tato cesta je tedy poměrně jednoduchá, s čímž samozřejmě souvisí i to, že je oblíbený u celé řady obchodníků. Důležitým poznatkem je zde také to, že onen dotyk konkrétní hranice ceny je počítán po celou dobu splatnosti opce. Nikoliv tedy pouze v té chvíli, kdy nastává její splatnost.

Vyzkoušejte obchodovat na Topoption.cz. Binární opce s podporou v českém jazyce.

Zaměřte se na pojem Boundary

Ten lehce souvisí s předchozím typem, ale rozhodně není úplně stejný. Pod pojmem Boundary si totiž můžeme představit určitou hranici. Už to nám samo o sobě pomůže v definici toho, jak vlastně ona binární opce a jak vlastně samotný obchod vypadá. Zde platí, že se cena dané opce musí po celou dobu její platnosti držet ve vymezených hodnotách. Tedy že nepřekročí horní ani dolní cenovou hladinu. Pokud se tak stane, máme opět jistotu zisku.

Zkuste i 60 sekundové binární opce

Dnes se jedná o poměrně zajímavý typ, u kterého jak vidíme, jde hlavně o dobu, po kterou jsou obchody realizovány. Dané opce dnes patří mezi nejvyhledávanější cesty, jelikož splatnost rozhodně není delší, než pouze 60 vteřin, tedy jedna minuta. Již po uplynutí daného času tedy víme, zda na nás čeká zisk, nebo nikoliv. Pozitivem je i výše zhodnocení, která může být okolo sedmdesáti procent. Ani tím ale možnosti obchodů s binárními opcemi nekončí, jelikož dále je dobré se zaměřit na několik dalších, kam se řadí primárně tyto:

  • Binární opce s označením Kiko
  • Opce Ladder neboli Žebřík
  • Párové opce – Pairs
PIX1861 / Pixabay