Jaké má nebankovní půjčka pro problémové klienty výhody?

I když někteří tento úvěrový produkt nedoporučují, musíme říci, že s ním mohou být spjaté také výhody. A to je ten hlavní důvod, proč samozřejmě můžeme tuto půjčku s některými výhradami doporučit také. Pojďme se tedy podívat na to, v čem může být nebankovní půjčka pro problémové klienty výhodná a proč může být dobré ji získat.

Široký výběr možností

Jelikož problémových klientů je stále poměrně dost, přizpůsobuje se jim nebankovní segment stále více. To znamená, že nabídne také širokou škálu možností toho, jak vlastně může nebankovní půjčka pro problémové klienty vypadat. Pokud se na to podíváme konkrétně, je třeba říci, že mezi konkrétní možnosti dnes patří tyto:

  • Půjčky před výplatou
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

S ohledem na výběr samozřejmě platí to, že si můžeme vybrat vždy podle našich konkrétních požadavků, jaké máme. V praxi to poté znamená fakt, že můžeme pomocí půjčky vyřešit krátkodobé finanční problémy, stejně jako ji můžeme použít i na investice spojené s naším domem, autem, bytem, nebo čímkoliv jiným.

Inspirace:  Jasmín styl - Půjčka před výplatou

Nebankovní půjčka pro problémové klienty má jednoduché podmínky

Definice problémového klienta je poměrně jasná. Jedná se totiž o sobu, která má finanční problémy, která může mít nesplacené své závazky, stejně jako se může jednat o žadatele v exekuci, popřípadě člověka, který je uveden v bankovních i nebankovních registrech.

Je jasné, že banka takovému klientovi jenom těžko půjčí, ale nebankovní půjčka pro problémové klienty na to jde jinak. Zde je totiž samozřejmostí, že půjčka poskytnuta bude téměř vždy. A to díky tomu, že nemusí být dokládat příjem, nemusí být zjišťováno zaměstnání, není dokládán příjem, stejně jako nemusí být zjišťována minulost. Samozřejmě v tomto ohledu platí, že záleží vždy na konkrétním poskytovateli. Ty nejlepší podmínky ale mají mikropůjčky.

Může to být i nízký úrok

Jak v segmentu klasiky, tak i v segmentu mikropůjček jasně platí, že nebankovní půjčka pro problémové klienty může mít i nízký úrok. Příkladem je třeba Home Credit, jelikož tento poskytovatel dokáže při pravidelném splácení vrátit i třetinu úroků. Ještě lépe na tom je segment mikropůjček, v rámci kterého není problém získat půjčku i zcela bez jakýchkoliv úrokových sazeb.

Inspirace:  Proma – Zaměstnanecká půjčka

Dokonalými zástupci Zaplo a Creditsor. A právě druhá společnost na svém webu přímo uvádí: „Nabízíme jedny z nejnižších úrokových sazeb na trhu. Můžete si být jisti, že s námi se nikdy neocitněte ve znevýhodněných podmínkách. Některé úvěrové společnosti dokonce umožňují získat první půjčku do výše 4 500 Kč bez úroků a poplatků.I to je jasná ukázka toho, že tento segment nemusí být vždy nevýhodný. Díky tomu lze tuto půjčku skutečně doporučit, a to v konkrétním případě hlavně na řešení případných finančních problémů, které dnes mohou potkat skutečně každého z nás.

půjčka pro problémové klienty
Zaplo nebankovní půjčka pro problémové klienty