Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

Pokud podnikáte, velmi často toužíte po tom, posunout svojí firmu dále. V takovém případě ale bývají nutné peníze. Ty můžete získat několika způsoby, a to třeba od svých blízkých, stejně jako od investorů, ale také pomocí možnosti, kterou je podnikatelská půjčka. Jak už napovídá sám její název, jedná se o úvěrový produkt, který cílí přímo na podnikatele a na to, co potřebují.

Dnes je tento typ půjčky nejčastěji spjatý s bankou, což ale neznamená, že by peníze nenabídly i nebankovní společnosti.

Jak vypadá půjčka u nebankovních společností?

Zde musíme říci, že u většiny z nich se určitě nejedná o typicky podnikatelskou půjčku, jelikož jde spíše o neúčelový úvěr. A ten můžeme získat nejenom jako zaměstnanci, ale i jako podnikatelé. A jelikož peníze je možné využít na cokoliv, nejsme nijak omezování v tom, za co sumu utratíme.

Lze ji tedy investovat i do našeho podnikání, a to jak při rozjezdu, tak v rámci jeho rozšíření. Na výběr poté máme jak z drobnějších částek, které nabídnou mikropůjčky, tak i z částek větších, které jsou spojeny s klasickou nabídkou.

Inspirace:  Ebanka vstup na účet

Skutečná podnikatelská půjčka je dostupná v bance

Pokud ale chcete produkt na míru vašim podnikatelským aktivitám, je určitě třeba zamířit do banky. Pamatujte ale na to, že právě zde můžete být výrazně ověřováni, a to s ohledem jak na vaši bonitu, tak samozřejmě i s ohledem na to, jak peníze využijete. Mezi nejčastější možnosti patří:

  • Koupě nemovitostí za účelem rozšíření kapacity
  • Nákup strojů a dalšího vybavení
  • Nákup zboží na sklad
  • Zvýšení provozního kapitálu firmy

Samozřejmě s ohledem na konkrétní požadavky je třeba také splnit konkrétní podmínky banky. Mezi ty hlavní patří nejenom naše podnikatelská historie, ale také naše výdělky, stejně jako byznys plán a model našeho podnikání, nebo i možnosti toho, čím vlastně můžeme ručit.

U koho si lze půjčit?

Dnes produkt s názvem podnikatelská půjčka nabídne většina bank na našem trhu. A to jak těch velkých, kam se řadí třeba Raiffeisen bank, ČSOB nebo Era, tak i těch menších a novějších, mezi které patří Fio banka, nebo neméně oblíbená mBank. Samozřejmě dnes už není u libovolné banky problém získat peníze od několika desetitisíců korun, až po několik desítek milionů. Navíc s možností výběru konkrétního účelu, což dokládá třeba informace FIO banky: „Fio banka se dlouhodobě zaměřuje na financování podnikatelských aktivit subjektů z České republiky a Slovenska – na tomto poli má již více než desetiletou zkušenost a širokou škálu úvěrových produktů z oblasti provozního, investičního i projektového financování.“

Inspirace:  Quick půjčka - Qkonto

Při výběru samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější, a to jsou úrokové sazby. Jelikož ale banky patří mezi nejlepší volbu na úvěrovém trhu, musíme říci, že s nimi chybu zaručeně neuděláte a můžeme je nejenom pozitivně hodnotit, ale můžeme je také objektivně doporučit.

Era půjčka - spočítejte si půjčku
Era půjčka