Hlavní důvody, proč se rozhodnout pro auto na úvěr

Jestliže nemáte peníze na nákup vlastního auta, je třeba jeho koupi řešit jinými způsoby. Ty hlavní, které se nabízejí, jsou celkem tři. Pokud se na ně podíváme, tak je to:

  • Klasická neúčelová půjčka
  • Leasing
  • Úvěr spojený s automobilem

Největší výhody má určitě pro běžné uživatele poslední možnost, a to auto na úvěr. Pojďme se podívat na výhody, kterými chceme vyzdvihnout to, proč je to oprati jiným možnostem dobrá volba a proč ji můžeme doporučit i ostatním. Pokud chcete znát možná rizika úvěru na auto, přečtěte si tento text.

Máte na výběr z mnoha společností

Velkou výhodou této možnosti je to, že se tímto směrem vydává řada společností, a to jak nebankovních, tak i těch bankovních. Díky tomu máte samozřejmě v rukách možnost vybrat si takovou, díky které bude auto na úvěr skutečně výhodnou možností, jak si ho lze snadno a jednoduše pořídit. Ideální je hledět hlavně na RPSN, popřípadě i na výše úrokových sazeb, které jsou s daným úvěrem spojeny. Čím jsou tyto procentuální hodnoty nižší, tím pro vás samozřejmě lépe a tím větší možnost celkových úspor máte.

Inspirace:  Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

Auto na úvěr získáte už v bazaru nebo autosalonu

Druhou výhodou je to, že si stačí auto vybrat, sepsat požadované dokumenty a už s ním ihned odjet. A to bez nutnosti toho navštěvovat i další pobočky. To vše je možné proto, že většina automobilových prodejců dnes s poskytovateli úvěrů přímo spolupracuje. Jsou tedy jejich obchodními zástupci a tak mohou danou smlouvu sepsat přímo na svých pobočkách.

Pro vás to logicky znamená jednoduchost a rychlost, bez nutnosti dalších složitých kroků. V nejlepších případech můžete auto na úvěr získat opravdu rychle. Jeden z prodejců na svém webu uvádí toto: „Sepsání návrhu leasingové či úvěrové smlouvy trvá cca 10 minut, proces schvalování u leasingové společnosti poté trvá většinou 15-30 minut, takže si rezervujte pro všechny potřebné úkony alespoň 1 hodinu času.

Bez nutnosti platit předem

Bát se nemusíte ani toho, že byste snad museli dát část ceny auta hned v samotném úvodu. Sice můžete, čímž následně snížíte částku, ze které je počítán úvěr, ale určitě to není povinností. Tato případná výše je označována jako akontace a jedná se o procentuelní část z ceny, za kterou je vůz prodáván. Desetiprocentní akontace tedy znamená, že zaplatíte při podpisu smlouvy deset procent z ceny vozu ihned, na ruku. Běžnou praxí je ale i to, že existuje nulová akontace.

To znamená, že předem není třeba vůbec nic platit, s vozem klasicky odjedete a to jediný, co už budete hradit, jsou pouze předepsané splátky. Zde už se celý postup neliší od toho, jako u klasické půjčky.

A jaký je poslední a pravděpodobně nejdůležitější důvod, proč vzít auto na úvěr? Rozhodně to, že vůz je oproti leasingu vaším majetkem. Tedy je přihlášené přímo na vaši osobu, a tak nejste povinni například hradit havarijní pojištění, které je u leasingových vozidel již zahrnuto v ceně.

Inspirace:  Essox půjčka patří mezi nejznámější bankovní úvěry
Auto na úvěr
gessingerbildwerk / Pixabay